Markeťákův rok 2014

Pro mé přátele i nepřátele, milovníky čísel, nomády, markeťáky a pro mou babičku. Pojďte se mnou na procházku rokem 2014, podíváme se po Evropě, markeťáckých akcích a na spousty mých poprvé.

Před rokem jsem sepsal Markeťákův rok 2013. Byl hlavně o mém přednášení a poznávání nových lidí, nazval bych ho hodně přelomovým.

Uplynulý rok 2014 byl úplně jiný. Víc osobní, méně markeťácký a možná mi na konci článku dojde, jaký vlastně byl. Rozhodně jsem zažil hodně svých poprvé.

marketakuv-rok-2014

Tááák moc jsem v roce 2014 cestoval

Leden – výhledy

Vlažný začátek roku. Poprvé jsem se rozhlédl z věže Špilberku, vyběhl na svou oblíbenou Ostrou Horku a prošel se okolo hradu Veveří. Byly to snad první náznaky výletů, které měly přijít?

Únor – poslední přednášení

Předloni jsem se zařekl, že už nechci přednášet. Ještě jednou jsem podlehl a mluvil o PPC reklamě na neKonferenci. Je totiž komornější, uvolněnější a já si tak aspoň poprvé vyzkoušel panelovou diskuzi.

Vyrazili jsme si na vsetínský Barcamp do Zlína. Stavím ho na bronzový stupínek markeťáckých akcí roku. Takže letos na Valentýna, jedeme?

Má to pušku a dvě dlouhé destičky na nohách, co je to? Biatlonista.
Únor patřil také Olympiádě v Soči, na které mi nejvíc zvedaly tlak skvělé výkony našich v biatlonu.

Březen – přišlo jaro

Zima dlouho nestrašila, tak jsem si na začátku března vyjel na kole na přehradu a na konci se proběhl po Pálavě.

Mezitím jsem si zašel poprvé na velký koncert (Parov Stelar) a poprvé na swingový ples.

Z markeťáckých akcí jsem stihl Karlův PPC sraz, BabelTalk se Škromachem a začal k sobě do SportObchodu hledat markeťáka.

Duben – první rozhovor

Začala golfová sezóna, ve Webnode se rozjely PPC grilovačky, podíval jsem se do Jeseníků a uspořádal v Brně sraz fanoušků Foursquare.

Poprvé jsem dával rozhovor. S Markem Hnátkem jsem si povídal hlavně o marketingu a e-shopech.

Květen – poprvé letím

Napsal jsem článek o hledání markeťáka do SportObchodu. Vyvolal reakce, jaké jsem nečekal a dodnes je nejnavštěvovanějším článkem blogu. V den publikování, 5. května, jsem díky němu na blogu zaznamenal 3 868 návštěv. Což je dosud nepřekonaný denní rekord.

Mimo to chtěl poprvé někdo můj článek přetisknout, spousta lidí mi psala o radu při vytváření životopisů, inzerátů a zájem byl i o nepřijaté uchazeče.

Tak jak byl úspěšný článek, nebyl šťastný výběr markeťáka. Podařilo se až napotřetí, na konci listopadu, a já věřím, že otřepané spojení se vším dobrým do třetice, platí.

Konec května byl pro mě jedním z největších poprvé. Letěl jsem letadlem. Boeing 737 nás z Bratislavy donesl do Alghera na Sardinii. Po 6 letech jsem viděl moře a má chuť po cestování zesílila.

V Algheru jsem zažil taky jednu z nejlepších chvilek roku. [Následuje kýč, jeho odpůrci přeskočte na červen]

Zůstal jsem sám u baru na pláži. V sedě na betonové zídce jsem popíjel Aperol, pojídal chipsy, poslouchal saxofon v deep house rytmu a čekal na zapadající slunce. Nicnedělání, klid a útok na všechny smysly vyryly hlubokou stopu do paměti.

alghero-zapad

Alghero (Sardínie) a jeden z nej zážitků roku

Červen – poprvé digitálním nomádem

V půlce června jsem dal druhou šanci SEOrestartu a třetí nedostane.

Na konci měsíce jsem se vydal do Chorvatska okusit digitální nomádství.
Do světa jsem pustil druhý nejnavštěvovanější článek roku na mém blogu. Hledal jsem odpověď na otázku, proč jezdí Češi do Chorvatska.

Červenec – je mi poprvé 30

Sedmý měsíc se stal rekordmanem prvních zkušeností. Začali jsme natáčet SportObchodí narozeninové video a poprvé jsem si tak v něčem zahrál.

Vdal jsem sestru, poprvé svědkem. Rozhodně to nebyla zkažená sobota, jak se o svatbách vtipkuje. Věřím, že budou navěky šťastní, dyť jsem se pod to podepsal.

Den na to jsem oslavil 30. Ty kokso, třicet! Ale je půl roku po a nijak to zatím nepociťuju. Zapomínám pořád stejně, šediny přibývají konstantně a na šalinu pořád ještě doběhnu.

Už jako třicátník jsem si zahrál svůj první golfový turnaj. A rovnou ho ve své kategorii vyhrál.

Srpen – bez táboru na tábor

Měsíc žní jsem začal na fesťáku v Sedleci a bylo to super. Pojeďte příště s náma.

Posledních 14 let jsem jezdil jako vedoucí na dětský tábor. Letos jsem poprvé vynechal a dal přednost cestování.

Nasazení čtvrtých gum jsem zpečetil svou první nerodinnou oslavou. Maťka ji zachytila na skvělých fotkách.

Dětský tábor nahradil tábor markeťácký, první ze dvou nejlepších marketingových akcí roku. Letos jsme se s Markem Prokopem hluboko ponořili prozkoumat See-Think-Do framework. A byl to zase nářez.

Září – první povídka

První zářijovou sobotu jsem věnoval BabelCampu, který patřil letos i díky Flédě a afterparty k těm lepším markeťáckým počinům.

Podzim jsem začal podobně jako poslední roky na slovenských horách. Po 7 letech jsme se vrátili na Malou Fatru.

Napsal jsem svou první povídku. No, povídko-líčení. To je jedno, začínám si uvědomovat, že mě baví víc psaní. Ale kde na to vzít čas?

A taky jsme na SportObchodu spustili responzivní web, který dal zabrat a ještě pár měsíců zabrat dá.

mala-fatra-maly-rozsutec

Malý Rozsutec – rychlé groupfie před bouřkou

Říjen – narozeniny SportObchodu

Poprvé jsem naživo slyšel hrát Brněnskou filharmonii a poprvé řídil Hummer. Turistickou sezónu jsme zakončili na Pálavě.

Se SportObchodem jsme dotočili video a oslavili 12. narozeniny, rekordně. Podruhé jsem si zkusil psát celodenní online přenos.

Listopad – první Španělsko

Ostrý start nabitého listopadu zařídil Marketing Festival, druhá z TOP2 marketingových akcí roku. Hvězdami a party nabitá jízda. V Brně!

Poprvé jsem si vyzkoušel psaní pro médium, kdy záleží na termínu a obsah má potenciál dostat se k mnoha čtenářům. Napsal jsem 3 příspěvky do festivalových novin MF. V nabitém programu si najít čas na utřídění myšlenek a psát byla velká i bolestivá zkušenost.

Cestovatelské pudy mě zavedly na skok do Vídně a na 4 dny do Madridu. Poprvé jsem poznal kousek Belgie a Španělska, kam už mě to dlouho táhlo, a 9 madridských NEJ sepsal.

Vánoční atmosféra se letos opozdila, takže jsme i na SportObchodu začali s dárky strašit později.

Prosinec

Načerpat psací inspiraci jsme vyrazili na pražský CopyCamp, bohužel mě obsahově dost zklamal.

Vánoční šílenství jsme v práci zvládli, smajlíci měli celou dobu hubu od ucha k uchu a já tak mohl v klidu odjet na prodloužené svátky.

Štědrý den jsem si ozvláštnil slunečným výhledem z valašských kopců a pár dní na to se kochal z Jurkovičovy rozhledny už poprášené sněhem.

stedry-den-valassko

Štědrý den na Valašsku

Rok 2014 v číslech

Na blogu přibylo 14 článků a Google Analytics na něm zaznamenaly 21 929 návštěvTweetnul jsem 319x, na Instagram přidal 125 fotek a jestli jsem se nepřepočítal, v tomto článku jsem popsal svých 20 poprvé.

Navštívil jsem 7 evropských zemí, 7x se se mnou vzneslo letadlo a přistálo.

No a 2015?
Kromě jednoho tajného přání, bych zase rád cestoval, na cestách pracoval a posunul marketing ve SportObchodu o stupínek výš.

Označeno s: , , , ,
Označeno v Marketing, Novinky, Volný čas
2 komentáře “Markeťákův rok 2014
  1. David napsal:

    Fakt moc povedený report. Je vidět, že jsi minulý rok opravdu prožil. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*