Atmosféra na hokeji den po neštěstí

Den po letecké havárii týmu Lokomotiv Jaroslavl jsem šel na hokej do brněnského Ronda. Jaká byla atmosféra během utkání? Tady je pár mých postřehů.

V poloprázdné Kajot Areně (3373 diváků) nastoupila k přípravnému zápasu mužstva HC Kometa Brno a HC Slovan Bratislava. Trochu náhodou se střetly dva spřátelené kluby, které se vzájemně podporují. Týmy z Česka a ze Slovenska, ze zemí, které včera přišly o významné reprezentanty.

Jan Marek, Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Pavol Demitra byli v národních týmech vždy posilou. Už je na led nastoupit neuvidíme.

Atmosféra při zápase

Diváci a obě hokejová družstva uctili před úvodním buly minutou ticha zesnulé hráče.

2011-09-08_17

Zápas začal. V hale bylo ticho jako při tenise. Fanouškovský kotel mlčel, stál.

Během první třetiny došlo k několika roztleskávání, vyvolávání jmen všech čtyřech hráčů a zpěvu české a slovenské hymny. Bylo to zvláštní, každý pokyn hráčů na ledě a náraz puku bylo slyšet. Velký nezvyk, hlavně v brněnském hokejovém stánku, který bývá často vyprodán.

Pieta trvala i po první přestávce. V půlce zápasu ale oba tábory spustily a hráče na ploše začaly povzbuzovat. Dál už to vypadalo jako na hokeji, i když s rezervou.

Před zápasem a v přestávkách se fanoušci českého a slovenského hokeje scházeli na vytvořeném pietním místě, kde mohli zapálit svíčku a vyjádřit úctu zesnulým hráčům.

2011-09-08_19

A výsledek? Ten nebyl důležitý. Ale pro pořádek: Hc Kometa Brno – Hc Slovan Bratislava 1:2

Vzkaz pro Facebookáře

Opravdu si myslíte, že je přidávání se do x skupin, událostí, lajkování stránek a kopírování statusů na Facebooku dobrý způsob projevení úcty? Je to věc každého, ale co to dá vám nebo ostatním? Navíc není těžké takové skupiny a stránky lehce zneužít.

Přečtěte si také článek o národní tragédii s velmi plodnou diskuzí.

Video: Atmosféra v hale

Takto to v Rondu vypadalo do půlky zápasu. Jedíne, co narušovalo ticho byl potlesk.

Označeno s: ,
Označeno v Starý blog
Jeden komentář “Atmosféra na hokeji den po neštěstí
  1. Anonym napsal:

    Pěkně napsáno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*