Zmatená Vodafone Ošatka

Vodafone rozjel se začátkem listopadu Vánoční Velikonoční kampaň a k té příležitosti připravil mobilní aplikaci Ošatka, která má zatím své mouchy.

Aplikace Velikonoční ošatka má každý den nabídnout nějakou zajímavou hru či aplikaci zcela zdarma. Aplikaci jsem si bez problému stáhl a čekal na pátek 4. listopadu, kdy byla ke stažení hra Sims 3.

Jak stahovat z Ošatky

Ošatka mate

Pouštím ošatku, rozkřupnu vajíčko a dostávám se do prohlížeče, odkud se má dát hra Sims 3 stáhnout. Jenže ouha, jsem na WiFi a vyskakuje na mě hláška, že jde hra stáhnout jen přes datové přípojení.

Vodafone-osatka-1

Přepis hlášky z obrázku: Vážený zákazníku, dárek není možné získat, pokud jste připojeni přes WIFI.

Vodafone dal sice tarifním zákazníkům k Vánoční Velikonoční kampani dvojitý FUP, ale na oplátku ho jakože musím čerpat tím, že budu aplikace zdarma stahovat pouze přes pomalé datové připojení?

Nevadí, OK. Vypínám WiFi, jdu z ošatky na stránku znovu a dostávám se na stahovací strránku Sims 3. Hra má mít maximálně 67 MB. To mám opravdu stahovat přes data?

Vodafone-osatka-2

Přepis hlášky z obrázku: …během instalace bude nutné stáhnout větší objem dat, proto doporučujeme přejít na WIFI připojení.

Uf, netřeba. Stránka mi doporučuje přejít na WiFi. Tak zase přepínám zpět a ťukám na tlačítko Stáhnout. Chyba, jsem opět na stránce s upozorněním, že lze stahovat pouze přes data.

Tohle se nepovedlo. Rozhoduju se tedy opět vypnout WiFi, projít vše znova a začít stahovat přes datové připojení.

Jenže 67 MB se cucá pomalu a několikrát se mi přerušilo. Nemám čas to dál řešit a na aplikaci kašlu.

Den poté

Dnes v sobotu jsem si říkal, že bych aplikaci zkusil stáhnout znovu, mám na to čas. Ale aplikace byla k dispozici pouze včera. Smůla.

Pátral jsem dnes také na twitteru Vodafone, zda už si toho někdo nevšiml. Našel jsem zřejmě twít, který situaci trochu vysvětluje.

Vypadá to, že Vodafone o problémech ví, řeší je a časem by měly být aplikace možné stahovat zpětně i přes Wifi, tak uvidíme.

PS Jsem spokojeným zákazníkem Vodafone více než 12 let a doufám, že i nadále budu.

Jak stahovat z Ošatky

Doplněno 15. 11. 2011

Týden po problémech se stahováním Sims 3 jsem zkusil dostat hru Need for Speed, tentokrát úspěšně.

Z Ošatky se stáhla aplikace, která měla 1,01 MB (nutno stáhnout přes data, ne WiFi). Pak už je možné WiFi zapnout, spustit danou aplikaci a ta si stáhne kompletní balíček hry a nainstaluje.

Takže teď to zřejmě funguje tak, jak má 😉

 

Označeno v Starý blog
6 komentářů “Zmatená Vodafone Ošatka
 1. kroduk napsal:

  Zmatenej jseš asi ty. Jako nechápu co ti na tom přijde zmatenýho. Stáhneš aplikaci (cca 2MB) přes vodafone data, nainstaluješ, přejdeš na wifi, spustíš hru a stáhneš data přes wifi. Na tom není nic složitýho.

  A ohledně tý aplikace k dispozici, máš tam napsanej čas (viz tvůj 2. screenshot), kde jasně vidíš jak dlouho bude aplikace ještě k dispozici.

  Takže příště trochu přemýšlej, než budeš něco takovýho psát. Díky

 2. Adam Jurák napsal:

  kroduk: Neboj, přemýšlel jsem.

  Hra Sims měla nějakých 63 MB a to mi nepřijde vhodné stahovat přes data. Navíc šlo hlavně o to, že mi aplikace řekne, že na wifi být nemůžu a když ho odpojím, tak mi to zase doporučí wifi. To je to, co je zmatené.

  Času jsem si všiml, ale vzhledem k tomu, že tahat přes data 63 MB je náročné, tak není jednoduché to za den stihnout, pokud na to vyloženě nemáš čas.

 3. kroduk napsal:

  No to mela, ale instalator mel asi 2 MB…ten instalator musis stahnout pres data, jak ti tam napisou. Jakmile to stahnes, tak to zadnych 63 MB nezacne stahovat..zacne az tehdy, kdyz to nainstalujes a poprvy spustis. V tu chvili ale uz muzes byt na wifi, a to ti tam i oni pisou, ze behem instalace hry bude potreba stahnout data (hry) ktera muzete stahnout pomoci Wifi.

  Nemuzu si pomoct ale pro me to je naprosto srozumitelny.

 4. Adam Jurák napsal:

  Nevím, jaký OS používáš, ale u mě to po kliknutí na stáhnout začalo rovnou stahovat aplikaci o velikosti 63 MB. Žádný instalátor, pokud tím nemyslíš samotnou aplikaci Ošatka.

  Možná to měly na svědomí technické problémy s aplikací, o kterých sám Vodafone na twitteru psal.

 5. kroduk napsal:

  pouzivam Android a mobil HTC..ty? instalator nemyslim Osatku nybrz instalator hry sims…vsechny hry co chtej neco stahovat (napr. od Gameloftu jakakoli hra ma kolem 400 mb) tak nejdriv se nainstaluje klasicka instalacka hry, cca 2 – 5 MB, a pak az kdyz ji spustim chce stahnout data

 6. Adam Jurák napsal:

  Mam Samsung Galaxy S s Androidem.

  Před par dny jsem stahoval hru Need 4 Speed a ta už byla na tom principu, o kterém píšeš: instalátor malé velikosti a pak jde tahat už přes WiFi.

  Vypadá to, že Vodafone vychytal mouchy a teď to frčí, jak má.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*